UWAGA! Dołącz do nowej grupy Wieluń - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

20-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość


Wieluńskie służby drogowe przypominają o konsekwencjach złamania przepisów dotyczących prędkości. Niedawno do kontroli drogowej zatrzymano 20-letnią kobietę, która znacznie przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Kierująca Oplem jechała z prędkością 128 km/h, co oznaczało naruszenie przepisów o 78 km/h. W wyniku tego incydentu poniosła dotkliwe konsekwencje.

Policjanci z wieluńskiego wydziału ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, regularnie kontrolują prędkość kierowców na terenie powiatu. W przypadku opisanej sytuacji, 20-latka została ukarana mandatem w wysokości 2500 zł oraz nałożono na nią 15 punktów karnych. Dodatkowo, na podstawie przepisów, straciła ono prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Tego typu działania mają na celu podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz zdyscyplinowanie kierowców.

Warto przypomnieć, że nadmierna prędkość i złamanie zasad ruchu drogowego jest jedną z głównych przyczyn wypadków na polskich drogach. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości. To nie tylko kwestia odpowiedzialności, ale także zdrowia i życia – zarówno kierowców, jak i innych użytkowników dróg. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego to wspólny obowiązek wszystkich, którzy poruszają się po naszych trasach.

Źródło: Policja Wieluń


Oceń: 20-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Średnia ocena:4.81 Liczba ocen:20


Zobacz Także